FAQ

*Jak zgłosić się na Wasze szkolenie?

Żeby zgłosić swój udział w szkoleniu należy na stronie internetowej w zakładce TERMINY wyszukać właściwe szkolenie , wybrać następnie termin i lokalizację oraz kliknąć na zapisz się na szkolenie. Następnie należy uzupełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy i kliknąć Wyślij zgłoszenie. Można również w pierwszej kolejności przejrzeć ofertę szkoleń na stronie SZKOLENIA, wybrać dogodny termin i lokalizację szkolenia i kliknąć Zapisz się na szkolenie. Po wypełnieniu formularza elektronicznego należy natępnie kliknąć Wyślij zgłoszenie.

 

 *Czy prowadzicie szkolenia zamknięte dedykowane dla konkretnej firmy?

Oczywiście. Naszą specjalnością jest również  prowadzenie programów szkoleniowych dedykowanych dla dengo przedsiębiorstwa. Wówczas program szkolenia przygotowywany jest w oparciu o wytyczne otrzymane od Klienta. Zarówno zakres merytoryczny szkolenia oraz jego  terminy ustalane są w takiej sytuacji indywidualnie. Jeśli są Państwo zainteresowani organizacją szkoleni zamkniętego bardzo prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez formularz kontaktowy. Niezwłocznie skontaktujemy się, żeby poznać Państwa oczekiwania i określić cele szkolenia i na tej bazie przygotujemy naszą propozycję programu oraz opis metodyki szkolenia.

 

*Czy można rozpocząć szkolenie otwarte np. w Warszawie a późnej kontynuować je w Poznaniu lub odwrotnie?

 Oczywiście, istnieje taka możliwość w przypadku szkoleń podzielonych na sesje np. LSS Green Belt. Uczestnik może wówczas uczestniczyć np.  w sesji 1 w szkoleniu w Poznaniu ,  w sesji 2 w Warszawie i zakończyć szkolenie w trakcie sesji 3 w Poznaniu lub odwrotnie. Wystarczy o takiej potrzebie poinformować trenera lub skontaktować się z naszym biurem.

 

*Co się dzieje , jeśli w trakcie szkolenia nie będę mógła/mógł uczestniczyć w którejś z sesji szkolenia?

Żeby zakończyć cykl szkoleniowy i uzyskać certyfikat należy uczestniczyć w zajęciach i mieć 90% obecności. W sytuacjach losowych i zawodowych można kontynuować szkolenie w innej lokalizacji ( patrz wyżej) lub kontynuować szkolenie z kolejną grupą szkoleniową w ramach kolejnej edycji szkolenia w danej lokalizacji.

 

*Certyfikacja w zakresie Six Sigma a Lean Six Sigma – jakie są różnice?

W trakcie szkoleń powiązanych z certyfikacją uczestników np. szkolenia Green Belt,  uczestnicy naszych szkoleń poznają filozofię i narzędzia Six Sigma oraz filozofię i narzędzia Lean Manufacturing. Obie filozofie doskonale się uzupełniają i pozwalają na skutecznie rozwiązywanie problemów i usprawnianie funkcjonowania przedsiębiorstw działających w różnych branżach, a także cechujących się różnym poziomem dojrzałości systemu zarządzania.

 

 *Jakie certyfikaty otrzymuje uczestnik  po zakończeniu szkolenia?

Uczestnicy każdego z naszych szkoleń otrzymują ostatniego dnia szkolenia certyfikat ukończenia szkolenia. W przypadku niektórych szkoleń powiązanych z certyfikacją uczestników np. Lean Six Sigma Green Belt uczestnicy otrzymują dodatkowo jeszcze jeden certyfikat po spełnieniu warunków wymaganych przez proces certyfikacji.

 

*Jakie warunki należy spełnić żeby uzyskać certyfikat Lean Six Sigma Green Belt w ramach szkolenia otwartego?

  Aby uzyskać certyfikat Lean Six Sigma Green Belt wymagane jest:

- uczestnictwo w zajęciach (90% obecności)

- pozytywny wynik testu końcowego 75 pytań – wymagane 60% prawidłowych odpowiedzi

- przeprowadzony i udokumentowany projekt usprawniający

 

Certyfikat wydawany jest bezpłatnie po pozytywnym wyniku przeglądu i weryfikacji przesłanej do nas dokumentacji projektu usprawniającego.

 

*Czy jeśli już odbyłam/em szkolenie Green Belt  a nie mam certyfikatu czy mogę taki certyfikat uzyskać?

Oczywiście . Bardzo prosimy wówczas o kontakt z naszym biurem. W tym celu uzyskania certyfikatu należy zaliczyć test wiedzy – 75 pytań (próg 60%) oraz przeprowadzić i udokumentować projekt usprawniający. Cena certyfikacji Green Belt wynosi 450 zł netto + 23% VAT. Cena obejmuje przeprowadzenie testu, wsparcie zdalne w trakcie realizacji i dokumentowania projektu usprawniającego (telefon, skype, mail) oraz przegląd i weryfikację dokumentacji. Do testu można przystąpić w Poznaniu lub w Warszawie – terminy są ustalane indywidualnie.

 

*Co muszę zrobić żeby zdobyć certyfikat Lean Six Sigma Black Belt?

Aby uzyskać certyfikat Lean Six Sigma Black Belt wymagane jest:

- ukończone szkolenie Green Belt – dotyczy tylko ścieżki Green Belt upgrade to Black Belt

- uczestnictwo w zajęciach (90% obecności)

- pozytywny wynik testu końcowego 100 pytań – wymagane 70% prawidłowych odpowiedzi

- przeprowadzone i udokumentowane dwa projekty usprawniające.

 

Jeśli uczestnik przeprowadził już projekt usprawniający w ramach szkolenia Green Belt jest on również zaliczany.

 

 

*Co jeśli uczestniczyłam/em w szkoleniu Green Belt przeprowadzonym przez inną firmę a chcę uzyskać certyfikat Black Belt?

 Ze względu na zróżnicowany poziom i zakres merytoryczny  szkoleń Green Belt prowadzonych przez inne firmy prosimy osoby zainteresowane o przedstawienie informacji o ramach czasowych oraz programie szkolenia Green Belt w którym uczestniczyli. Proponujemy także aby osoba zainteresowana jeszcze przed rozpoczęciem szkolenia przestąpiła do testu  Lean Six Sigma Green Belt. Po zaliczeniu testu Green Belt osoba zainteresowana może dołączyć do grupy szkoleniowej. Test jest wówczas bezpłatny.

 

 

*Czy jeśli już odbyłam/em szkolenie Black Belt,  a nie mam certyfikatu czy mogę taki certyfikat uzyskać?

Oczywiście . Bardzo prosimy wówczas o kontakt z naszym biurem. W tym celu uzyskania certyfikatu należy zaliczyć test wiedzy – 100 pytań (próg 70%) oraz przeprowadzić i udokumentować dwa projekty usprawniające. Cena certyfikacji Black Belt wynosi 600 zł netto + 23% VAT. Cena obejmuje przeprowadzenie testu, wsparcie zdalne w trakcie realizacji projektu usprawniającego (telefon, skype, mail) oraz przegląd i weryfikację dokumentacji. Do testu można przystąpić w Poznaniu lub w Warszawie – terminy są ustalane indywidualnie.

Najbliższe szkolenia

facebook

ul. Młyńska 5/9 61-729 Poznań
+48 61 666 13 74 biuro@openhorizon.com.pl